השקעות עם תשואה גבוהה באירופה

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

השקעות נדל"ן עם תשואה גבוהה באירופה

השקעות נדל"ן מסחרי באירופה הן מהאפיקים הבולטים מבחינת השקעות נדל"ן עם תשואה גבוהה. הן במישור הכדאיות הכלכלית הגלומה בהשקעות הללו באופן פרטני, והן כאשר משווים אותן אל מול אופציות השקעה אחרות כדוגמת השקעה בנדל"ן למגורים.

אולם חשוב להבין כי בכדי להניב השקעה עם תשואה גבוהה, אין די בבחירה ביעד גיאוגרפי כזה או אחר. אירופה איננה יבשת הומוגנית וקיימים פערים של ממש בין נתיבי ההשקעה האופציונאליים בשוק הנדל"ן האירופאי. לרבות הבדלים מהותיים לגבי השקעה במדינות ספציפיות, באזורים ספציפיים במדינות אלה, ואף בתתי-אזורים בתוך מרחבים מדויקים.

על מנת להגיע לכדי תשואה ראויה, שתהיה גם עקבית וגם יציבה לאורך זמן, מומלץ לבחון לעומק את ההשקעות הרלבנטיות, וכן להיעזר בחברות מקצועיות היודעות לנתב היטב את המהלך. כאשר הדברים נעשים בקפידה, עקב בצד אגודל, השקעות נדל"ן באירופה עשויות להניב תמורה איכותית. לעתים, כמו לדוגמה באופציה של השקעות נדל"ן מסחרי, ייתכן ואף תשואה מיידית למן היום הראשון.

בחברת MHR1 אנו מתמקדים בהשקעות נדל"ן מסחרי באירופה, ובפרט במערב גרמניה. חברתנו, הנשענת על ידע וניסיון רב בתחום, אשר מנהלת עשרות נכסים מסחריים בגרמניה, מסייעת ללקוחותיה להגיע לכדי השקעה איכותית.  

השקעות נדל"ן מסחרי באירופה לעומת נדל"ן למגורים

השקעות נדל"ן מסחרי באירופה הופכות בשנים האחרונות למבוקשות בקרב משקיעים זרים, לרבות כמובן משקיעים ישראלים.

שלא כמו נדל"ן למגורים, הנתון תחת מחסומים רגולטוריים ואשר דורש התמודדות רבה (וסיזיפית לעתים) מול שוכרים פרטיים, השקעה בנדל"ן מסחרי מציעות התנהלות מול שוכרים חזקים ואיתנים פיננסית.

על השוכרים בסקטור הזה נמנים חברות גדולות, רשתות, תאגידים, מוסדות ציבור, גופים ממשלתיים וכדומה. קרי, תמהיל המאופיין ביכולות פיננסיות מוכחות ונכונות להיקשר בחוזים ארוכי טווח. זהות השוכרים נחשבת אפוא לנקודת פתיחה מצוינת עבור איתור השקעות נדל"ן באירופה עם כדאיות כלכלית.

זאת ועוד, המערכת הבנקאית בגרמניה מבכרת עבודה מול חברות בעלות ניסיון, ומעניקה למשקיעים זרים הלוואות ארוכות טווח בתנאים מצוינים. התפיסה של השוק הגרמני מציעה אפוא מענה הוליסטי עבור השקעות נדל"ן באירופה, ולמשקיעים סט כלים רחב העשוי לסייע להם למקסם את הרווחיות.

מיקום, מיקום, מיקום – תשואה, תשואה, תשואה

כמו בכל עסקה במקרקעין, כך גם לגבי השקעות בנדל"ן באירופה, יש לזכור תמיד את הכלל המנצח – "מיקום, מיקום, מיקום".

בעניין זה מעניין לגלות כי בעוד שרבים מהמשקיעים סבורים כי השקעה עם תשואה גבוהה יכולה להיות רק בערים הגדולות והידועות (כדוגמת ברלין), וכפועל יוצא מזה מתמקדים בנדל"ן למגורים, השורה הרווחית מצויה תדיר במקומות אחרים. החל מאיתור נכסים הממוקמים דווקא באזורים "פחות-מוכרים" לזרים, וכלה בבחירה בהשקעה בנדל"ן מסחרי חלף דירות למגורים.

ניקח לדוגמה את הפופולריות שמאחורי השקעה בדירות בברלין אשר נחשבה עד לפני מספר שנים למועדפת מצד ישראלים רבים. אופציה זו, אשר קרנה יורד, מניבה כיום בפועל תשואה צנועה של כ-3% (במקרה הטוב). דהיינו, תשואה אשר המשקיע יכול להשיג גם בהשקעה בנדל"ן בישראל, וללא כל צורך ביציאה לניכר.

משקיעים אחרים, לעומת זאת, אשר בוחנים אזורים נוספים בגרמניה, ואשר ישקלו השקעה בנדל"ן מסחרי באירופה, עשויים למצוא תשואות גבוהות בהרבה.

MHR1 מבצעת אנליזה מקיפה ועדכנית של הדו"חות העוסקים בשוק הנדל"ן הגרמני, ואנו רואים כיצד ישנה מצד אחד ירידה (מתונה אך עקבית) בשוק הנדל"ן למגורים, ומצד שני הנדל"ן המסחרי ממשיך לעלות במגמה ברורה. נכסי החברה ולקוחותיה מפוזרים במנעד הרחב של המגזר המסחרי, וכוללים מרכזים מסחריים, קניונים, מרכזי קניות, פארקי מדע, שטחי מסחר, מרכזים לוגיסטיים (מרלו"גים) וכדומה.