למה גרמניה

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

נכסים באירופה

ממגוון רחב של נכסים באירופה, דירות בברלין הן ערוץ ההשקעה הכי אטרקטיבי. בעוד שמחירי נכסי נדל”ן באירופה במקומות כמו פריז או לונדון גבוהים מאוד, היום עדיין ניתן למצוא בברלין נכסים אטרקטיביים במחירים כדאיים בשוק עם ביקוש גבוה ועליית מחירים רצופה. השקעה נדלן בגרמניה היא ההשקעה הכי נכונה היום מבין כל מיני נכסים באירופה. הביצועים של הכלכלה בגרמניה, יחד עם צמיחה גבוהה ורמת ביטחון כלכלית יציבה, תורמת לביקוש של רכישת נכסים בגרמניה יותר מכל עיר אחרת בגוש האירו. המנטליות הגרמנית של שכירות דירה ולא רכישה, גורמת לכך שדירה בברלין למשל, לא נשארת ריקה יותר מכמה שעות מפרסום מודעה להשכרה, יש עליה הרבה קופצים ולכן המחירים גם עולים כל הזמן. דירות להשכרה בברלין היום קצת מזכירות את הדירות בתל אביב מבחינת עליית המחירים.

האם להשקיע במזרח אירופה?

יש לומר כי יש היום השקעות של נכסים בכל אירופה ותחום השקעות נכסים באירופה הוא החם ביותר. אין ספק כי הפיכת המקום לכפר גלובאלי קטן, יצר תנועה ודינמיקה של כל מיני משקיעים מכל מיני מקומות וכמובן גם מישראל. להשקעות במזרח אירופה למשל, יש אופי יותר ספוקלטיבי והן אינן סולידיות כמו בברלין ובגרמניה בכלל. הכלכלה החזקה באירופה והגיבוי החוקתי, נותנים גב חזק למשקיעים וביטחון ויציבות בהשקעות, מה שלא ברור כלל בהשקעות בנכסים במזרח אירופה. שוק הנדל”ן בגרמניה למשל, הוא מודל לשוק בדינמיקה מתמדת עם עליות מחירים ברורות וגם התחזיות ממשיכות לייחס לגרמניה מול נכסים באירופה במקומות אחרים, עליית מחירים מתמדת.

מה קורה בשכונות של ברלין?

ברלין עוברת תהליך של התחדשות עירונית מאסיבית. התהליך הזה עדיין רחוק מסיום, מה שאומר שמי שמחפש נכסים באירופה, בוודאי ימצא אותם בברלין. מחירי הדירות שם ממשיכים לעלות בממוצע בין 8-12% לשנה. רובע שארלוטנבורג בלב ברלין, מוגדר היום כאחד המקומות הכי יוקרתיים ומבוקשים. הדירות בו הן בממוצע בשטח של 80 מ”ר והוא נחשב לאחד המקומות הנחשקים למגורים ולמסחר “פריים לוקיישן” קרוב לגן החיות של ברלין ובקרבה לרחוב השופינג הידוע KUDAM. יש ביקוש שיא לרכישת וגם לשכירת דירות באזור.

רובע בשם נויקלן, עובר מהפך רציני ומאזור של מהגרים, הוא הופך לרובע אומנותי המושך אליו אנשי תרבות ורוח, סטודנטים ואמנים. מחירי הנדל”ן בנויקלן עולים בממוצע ב-11% בשנה, מה שמעיד על אזור מתפתח שהמחירים בו עוד יעלו, אטרקציה למשקיעים ולמי שמחפש לרכוש נכסים באירופה.

שכונות קוסמופוליטיות בברלין- נכסים באירופה

השכונות פרידריכסהיין וקויצברג, הן שכונות קוסמופוליטיות, מאוד מבוקשות בקרב משפחות צעירות, אמנים וסטודנטים. השכונה הזו עושה עכשיו מעבר חד משכונת מהגרים מוזנחת לשכונה בורגנית שמחירי הדירות בה רק עולים ועולים.

ברובע מיטה, המרכז ההיסטורי של מה שהיה בעבר מזרח ברלין, עלו בחמש השנים האחרונות המחירים ב-50%.

אין ספק כי מי שמחפש נכסים באירופה להשקעה, יוכל למצוא אותה בשכונות המתפתחות של ברלין, עיר שעוברת התחדשות עירונית והמחירים בה עולים כל הזמן. יש לה את כל המאפיינים של השקעה טובה. ביקוש מול היצע, השקעה נמוכה עם תשואה גבוהה ואזור מתפתח שהמחירים בו עוד יעלו הרבה מאוד.

 

אולי יעניין אותך גם:

נגישות
× נשמח לעזור

לפניה למנהל האישי שלך, , מלא את הטופס ולחץ "שליחה"