למה גרמניה

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

יציבות בהשקעות והכנסות פאסיביות

מי לא מאחל לעצמו הכנסה פאסיבית?… גם רוברט קיוזאקי הרחיב בסדרת ספריו “אבא עשיר אבא עני” בנושא זה והמליץ לכולנו להשקיע באפיק הנדל”ני כאפיק שיכול להניב תשואה פאסיבית נאה.
אבל נשאלת השאלה – מה זו הכנסה פאסיבית?…
האם לרכוש דירה בארץ ולקבל שכ”ד חודשי זו הכנסה פאסיבית?
אפשר לחלוק על קביעה זו כשמסכלים על הזמן והאנרגיה שמשקיעים בלמצוא שוכר חדש מידי שנה, טיפול בנזילות ובסתימות מול אנשי מקצוע, מול הביטוח ולקבל טלפונים מועד הבית שמודיע ש”כל דייר מתבקש לשלם 1,500 ₪ על שיפוץ הגינה כפי שהוחלט באסיפת הדיירים האחרונה” (שאתה לא היית בה כי זו דירה להשקעה כזכור)
כלומר פאסיבי זה לא.

אז איך מגיעים להכנסה פאסיבית אמיתית?

יש כאלה שמנסים את מזלם ברכישת דירה בברלין, כי זה הרי ה’הייפ’ הנוכחי – ברלין – בירת אירופה והעיר שעומדת לצמוח ולגדול. רק שמבט קצר במפה מראה שגודל אוכלוסייתה של ברלין הוא כגודל כל אוכלוסיית מדינת ישראל כמעט, וצריך לדעת היטב מה בדיוק קונים כשפונים לאפיק הזה של רכישת דירה בברלין. וכשכבר מוצאים את הנכס הטוב, אז מעיפים מבט בטבלת ה’תחלואים’ של ניהול דירה בארץ ומבינים ששוב – פאסיבי זה לא.

אז איך בכל זאת מגיעים להכנסה פאסיבית אמיתית?
הפתרון האפקטיבי ביותר, שמתאים לרב המשקיעים הישראלים, הוא להצטרף כשותף עם מומחה בתחום.
ועוד המלצה חשובה (מניסיון) – לבחור אפיק השקעה יציב ככל האפשר.
כי יציבות, לאורך זמן, תניב בסופו של דבר את התשואה הכי גבוהה על הכסף שלנו.

יציבות זה קודם כל מיקום. (location, location, location). גרמניה היא אי של יציבות. גרמניה מובילה את כלכלת אירופה ולאורך שנים השקעות בגרמניה הוכיחו את עצמם כבטוחות ויציבות. וגם בשנות המשבר של 2008, עת כל העולם ‘התרסק’, הנכסים בגרמניה ירדו בשיעור מתון יחסית של כ-30%.

יציבות זה גם סוג הנכס המושקע – אם דירה מושכרת לדייר פרטי, שהיום הוא עובד ומחר יכול להיות מפוטר וללא יכולת תשלום שכר הדירה, ומועד השכירות הינו לשנה בלבד, הרי שנכס מסחרי אפשר להשכיר לרשת גדולה עם מאות סניפים, ולחתום עמה על חוזה ארוך טווח ללא אפשרות יציאה.

יציבות זו גם החברה שמנהלת לך את הנכס. אם מי שמנהל עבורך את הנכס הוא גם שותף שלך (כלומר משקיע בעצמו) וגם בעל ניסיון ומוניטין רב שנים הרי שההשקעה כולה תהיה יציבה.

והכי חשוב, שמכיוון שהוא זה שמנהל עבורך את הנכס – הרי שההכנסה שאתה מקבל מידי חודש לחשבון הבנק שלך תהיה, בדיוק כפי שכולנו מייחלים שההכנסה שלנו תהיה – פאסיבית.

אולי יעניין אותך גם:

נגישות
× נשמח לעזור

לפניה למנהל האישי שלך, , מלא את הטופס ולחץ "שליחה"