השקעות בגרמניה

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

השקעות נדלן

המשבר הפיננסי שהתרחש בשנת 2008, מיצב את גרמניה כאחת המדינות בעלת המדיניות הכלכלית החזקה והיציבה ביותר, מה שהפך אותה מיד למקלט בטוח עבור השקעות. יש בגרמניה הרבה מאפייני צריכה חיוביים כמו תמ”ג יציב, שיעור אבטלה נמוך ומגמה של גידול בתעסוקה ובאוכלוסיה, המעידים על יציבות ועצמה כלכלית- מודל לכלכלה בריאה ונכונה מול מדינות אחרות. אחד מאפיקי ההשקעות המתגמלים ביותר הן השקעות נדלן. אבל יש לציין- כדי להצליח בשוק נדל”ן תחרותי כמו גרמניה נדרשת הבנה, ניסיון וראייה עסקית של עסקאות הנדל”ן המתבצעות שם. ללא המיומנויות הללו, גם במדינה כמו גרמניה תוכלו חלילה להיכשל. השקעות נדלן בגרמניה זה עניין מקצועי טהור.

השקעות נדלן- השקעה סולידית

השקעות בנדל”ן מול השקעה בבורסה הן יותר סולידיות ונשענות בדרך כלל על הרבה יותר מידע, ממה שניתן להפיק בהשקעה בבורסה למשל. שוק הנדל”ן אינו תזזיתי והתנודות שלו אינן קיצוניות, כמו שעלול להתרחש בהשקעות במניות, אג”ח ועוד.

הכלכלה מושפעת בדרך כלל גם משוק העבודה ונתוני האבטלה. בגרמניה אחוזי האבטלה הם מינוריים, והיא מודל לחוסן ויציבות בגוש האירו. גם בנושא האינפלציה גרמניה מפתיעה את עצמה, כאשר שיעור האינפלציה נמוך מהיעד של הבנק המרכזי שעומד על 2%. התחזקות הביקוש המקומי עם התאוששות הכלכלה הגלובאלית, מובילים את הצמיחה המתמדת של הארץ הזו. ולעניין השקעות בנדל”ן – יש בה בגרמניה הרבה מאוד נכסים שכדאי מאוד לרכוש ולהניב מהם תשואה גבוהה דווקא בזמן הזה.

השקעות נדלן בגרמניה- מה על המפה?

יש בגרמניה ששה מטרופולינים גדולים שכדאי להשקיע בנכסים בתחומם. אלה הם הערים: ברלין, קלן, דיסלדורף, המבורג, מינכן ופרנקפורט. לכל עיר ברשימה סביבה כלכלית אחרת, עם השקעות ברמה שונה והחזר שונה. המצב הזה מאפשר למשקיעים לפזר את ההשקעות שלהם על מנעד רחב של סיכונים ולא לשים את כל הביצים בסל אחד. בדיקת התנהגות שוק הנדל”ן בגרמניה מבחינת תשואות מראה יציבות הרבה יותר גדולה מכל שוק אירופאי אחר, מה שגורם להרבה משקיעים להשקיע במקום.

מחירי השכירות עוד יעלו!

אנשים משקיעים בנדל”ן שהמחירים שלו עולים. מלבד מינכן וברלין שמחירי השכירות בהן גבוהות יחסית (ועדיין לא מגיעות לעלויות בתל אביב…) מחירי השכירות ברוב הערים עדיין נמוך, מה שעשוי להעיד על עליית מחירים צפויה ומי שהולך להרוויח מזה, אלה הם המשקיעים.

יש בגרמניה הרבה אופציות של השקעות נדלן, אם זה בשוק הדירות למגורים ואם זה בשוק הנכסים התעשייתיים. כל משקיע מוצא את הדרך שלו להשקעה הנכונה, ואין עדיין מישהו שלא נהנה מהשקעות נדלן בגרמניה.

ההשקעות בגרמניה כאמור הן בטוחות אבל ההמלצה שלנו היא “אל תעשו את זה לבד בבית”. כדי להיכנס לעולם הזה ברגל ימין ולהרוויח, דרושה הבנה של השוק, קשרים מקומיים ולכן אתם חייבים לחבור לחברה שזהו עיסוקה ומומחיותה.

 

אולי יעניין אותך גם:

נגישות
× נשמח לעזור

לפניה למנהל האישי שלך, , מלא את הטופס ולחץ "שליחה"