נדל"ן בברלין

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

השקעות נדל"ן בברלין

השקעות נדל"ן בגרמניה – דירה בברלין או נכסים מסחריים?

בשנים האחרונות רבים נוהרים אחרי השקעות בנדל”ן בברלין בדירות מגורים. ישראלים רבים רואים בגרמניה, ובברלין בפרט, מקום השקעה מומלץ וזאת כתוצאה מהעלייה הגוברת במחירי הדירות שם. קצת מזכיר את העיר ת”א, שמחירי הדירות בה עולים ועולים ללא הפסקה. אז מהם היתרונות ובהם החסרונות בהשקעה שכזו, ומהן האלטרנטיבות?

שוק הנדל"ן בברלין לעומת מערב גרמניה

אם בוחנים לעומק את שוק הנדל”ן בברלין מגלים כי רבים מהגרמנים מעדיפים לשכור את הדירות שלהם ולא לרכוש אותם. להבדיל מהישראלים, שרואים ברכישה כנכס להשקעה בטוחה לטווח ארוך, הגרמנים אינם מחפשים אחר השקעות עם תשואה גבוהה, אלא מעדיפים לגור בשכירות. נתון נוסף שיש להתייחס אליו הינו בהיבט של הביקוש לדירות שכורות. הביקושים לדירות שכורות בברלין הולכים וגוברים, בשל הגירה אל תוך העיר ממקומות רבים ברחבי העולם. מדובר באחד מהשווקים היציבים ביותר באחת מן המדינות החזקות ביותר באירופה – כך שמבחינת תמורה מדובר בהשקעה שאמורה להיות יציבה ובטוחה. אבל האם לעולם חוסן? רבים שוכחים לקחת בחשבון את אלמנט הסיכון.

בדיקה לפני רכישת נדל"ן באירופה

בעוד השקעות נדלן בברלין נחשבות להשקעות בטוחות, אין ספק כי יש מספר דברים שאתם חייבים לבדוק לפני שאתם נכנסים להשקעה מסוג זה, כדי שלא תצטרכו לשכור חוקר פרטי שיתעסק לכם בחקירת העסקה. ההיבט הראשון הינו בנושא המיסוי, ישנם מיסים על השקעה אותם תצטרכו לשלם, כמו גם דמי תיווך על העסקה. הוצאה נוספת שצריך לקחת בחשבון היא עלויות עורך דין מקומי לצורך ביצוע העסקה. כדאי לבדוק גם את המיקום של הנכס ורצוי לנסוע ולבקר בו לפני שאתם חותמים על החוזה.

אם אתם מעוניינים לבצע השקעת נדלן בברלין מומלץ יהיה לפנות אל חברות העוסקות בתחום ואשר בקיעות בשוק הנדלן ובחוקי המכירה בברלין. חברות אלו גם ידאגו למצוא לכם את השוכרים ולנהל את כל העסקה על כל ההיבטים השונים.

 

אולי יעניין אותך גם:

נגישות
× נשמח לעזור

לפניה למנהל האישי שלך, , מלא את הטופס ולחץ "שליחה"