השקעות בגרמניה

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

השקעה בגרמניה

המשקיע הישראלי עבר מהשקעה בארץ לערוץ השקעה בגרמניה ובעיקר בתחום הנדל”ן הרווחי וכזו היא ברלין. היא עוברת תנופה של התחדשות עירונית שהופכת שכונות של מהגרים, לשכונות בורגניות עם נכסים מניבים להשקעה. מעבר לכך יש להבין כי הגרמנים- שלא כרבים מן הישראלים, אינם ששים לרכוש דירות והם בעיקר שוכרים דירות. המצב הזה יוצר ביקוש לדירות שכורות, כאשר מחיריהן בברלין, יחסית למשל לדירות בלונדון או פריז נמכרות עדיין במחירים שפויים ולכן משקיעים רבים וישראלים בתוכם, למדו לזהות את פוטנציאל רכישת דירות בשכונות בברלין ובערים נוספות בגרמניה ולכן השקעות נדלן בגרמניה היום מושכות הרבה מאוד משקיעים ואנשי נדל”ן.

השקעות כדאיות בברלין- השקעה בגרמניה

ברלין עוברת מהפך כללי שמגדיר מחדש שכונות, מחירי דירות וביקוש. לשכונות כמו פרידרכיסהיין וקרויצברג בברלין, נוהרות היום משפחות צעירות. המחירים שם עלו בשנים האחרונות, אבל הם יעלו גם בעתיד, מה שאומר שהשקעה היום היא כדאית.

הדוגמה על מה שעובר על שכונות בברלין הוא שכונת פרנצלאואר ברג, שהייתה שכונת פועלים במזרח גרמניה, שכונה קודרת ואפורה שעברה מהפך והיא היום “שינקין” של ברלין. כבר היום קשה למצוא בה דירות לרכישה והמזדרזים עוד ימצאו בה נכסים טובים. גם ברובע מיטה,  הרובע ההיסטורי של ברלין האמירו המחירים והשתוו למחירים בערים היקרות של גרמניה. מה שצריך לעשות כדי לבצע עסקה טובה, אומר מנהל חברה המתמחה בסוגי השקעה בגרמניה, הוא לעשות את העסקה בזמן הנכון. העיתוי כמובן מאוד חשוב, הבנת התמונה הכללית של מה שהולך לקרות, לכן מומלץ להיוועץ בחברה המתמחה בתחום השקעות נדלן בגרמניה.

השקעה בגרמניה- שכונת פרנצלאואר

זוהי שכונה שיש לה תשתיות מעולות עם אוכלוסייה חזקה, ועדיין יש בה דירות במחירים נמוכים, זאת בגלל הרעש של שדה התעופה טגל הסמוך. אבל שדה התעופה הזה עומד להיסגר כי מתכננים הקמה של שדה תעופה חדש מחוץ לעיר ולכן, השקעה בגרמניה במחירי הדירות בשכונה הזו היום, בהחלט הולכת להיות השקעה ראויה ומשתלמת. גם בשכונת נויקלן וטמפלהוף זה קרה, כאשר סגרו את שדה התעופה שהיה ממוקם ביניהן בשנת 2008 ומחירי הדירות בהן, עלו בעזרות אחוזים. לא זו בלבד, אף אח לא ידע שהקרקע של שדה התעופה תהפוך לפארק שעשועים, מה שהעלה בצורה דרסטית עוד יותר את מחירי הדירות בשכונות הללו.

יחד עם זאת, אומר מנהל חברת השקעה בגרמניה בתחום הנדל”ן, מידת הפופולריות של שכונה היא אומנת קריטריון, אבל גם גיל הבניין והתשתיות שלו הם פרמטרים חשובים בשיקולים של רכישת דירה.

כך למשל דירות שיכונים במזרח גרמניה ובבנייני “נויבאו”, אינן נחשבות למציאות נדל”ן משום שהם נבנו בעשורים שלאחר המלחמה ובנחיתות של בנייה. אבל גם במקומות הללו עוד צפויים לעלות המחירים בגלל הלחץ על מרכז ברלין.

 

 

אולי יעניין אותך גם:

נגישות
× נשמח לעזור

לפניה למנהל האישי שלך, , מלא את הטופס ולחץ "שליחה"