השקעות בגרמניה - מחוץ לברלין

שיתוף ב linkedin
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

הזדמנויות גדולות להשקעה בגרמניה – מחוץ לברלין

רבים ממהרים לחפש דירות בברלין בזמן שפוטנציאל גדול נמצא דווקא בערים הבינוניות בגרמניה ובנדל"ן מסחרי. כמה אפשר להרוויח? מה הסיכון? וכיצד תוכלו להצטרף?

נכתב על ידי צח חרמון, בשיתוף מערכת זירת הנדל”ן מתוך כלכליסט

לא סתם נוצר עניין סביב העיר ברלין בכל הקשור להשקעות נדל”ן בגרמניה. בשנים האחרונות חלו עליות של עשרות אחוזים במחירים, שרבים מאמינים שימשיכו לעלות. למרות זאת, משקיעים שוכחים התשואות בעיר לא עולות על 2%-3%. 
 
משקיעים מצליחים לזהות את גרמניה כמדינה בטוחה להשקעה באיחוד האירופי, שלא כמו יוון, ספרד ואיטליה. גם ההיסטוריה של גרמניה, התגברות הכלכלה שלה על תוצאות שתי מלחמות עולם, מוסיפה לעוצמתה הכלכלית. 
 
לעומת הערים הגדולות, ברלין, פרנקפורט, קלן ומינכן – ההזדמנויות הגדולות נמצאות בערים הבינוניות, וככל שהערים מרכזיות יותר כך התשואה בהן נמוכה. 
כשההזדמנויות בשוק הדיור הפרטי הולכות ומתמעטות, ההזדמנויות בתחום הנדל”ן המסחרי גדלות. אחד מסוגי הנכסים האטרקטיביים בתחום הם המרכזים הלוגיסטיים (מרלו”גים) שהפכו ליעדי השקעה נדל”ן באירופה מועדפים. הסיבה לכך היא שהעולם הופך מקוון ועיקר הקניות עוברות לאינטרנט, מה שמביא חברות להזדקק לפתרונות לוגיסטיים כדי לשנע את המוצרים שלהן ממקום למקום. 
 
נדל”ן מסחרי
 
עוד אופציה להשקעה בנדל”ן מסחרי באירופה היא השקעה במרכזים מסחריים כמו קניונים. בנכסים מסוג זה קיימים שוכרי עוגן המספקים יציבות למשקיע.  
בנוסף לזה, חברות מחפשות נכסים תפעוליים עבור מלאי המוצרים שלהן ולצורך הרכבות. ככל שהעולם יהפוך לדיגיטלי יותר, ערך הנכסים האלה יעלה, וכעת בגרמניה ובשאר אירופה, יש למרלו”גים ביקוש גבוה. מהצד השני, ההיצע שלהם נמוך, מה שפוטנציאלית הופך את ההשקעה לרווחית.   
 
נגישות
× נשמח לעזור

לפניה למנהל האישי שלך, , מלא את הטופס ולחץ "שליחה"